ПГЕЕ обявява свободни места за ученици

Свободни места за ученици за учебната 2017/2018 година

Прием след 7 клас с усилено изучаване на Английски език:

IX клас- Компютърни мрежи- 1бр.

X клас-Автоматизация на непрекъснатото производство- 1 бр

X клас-Компютърни мрежи- 1 бр

X клас-Електрообзавеждане на производството- 1 бр

XI клас-Микропроцесорна техника- 3 бр

XI клас-Автоматизация на непрекъснатото производство- 1 бр.

XI клас-Компютърни мрежи- 2 бр.

Прием след 8 клас :

X клас-Компютърна техника и технологии – 2 бр

X клас-Микропроцесорна техника- 2 бр

XI клас-Компютърна техника и технологии – 1бр

XI клас-Микропроцесорна техника- 2 бр

XI клас-Електрообзавеждане на производството- 3 бр

XII клас-Компютърна техника и технологии – 1бр

XII клас-Микропроцесорна техника – 1бр

Списък препоръчителна литература за 8 и 9 клас и списък с учебници

Списък на задължителните произведения за 8. клас

1. Омир – „Илиада“
2. Старогръцка лирика. Сафо
3. Софокъл – „Антигона“
4. Библия – книгите на Стария и Новия Завет
5. Пространно житие на Константин-Кирил
6. Константин Преславски – „Азбучна молитва“
7. Черноризец Храбър – „За буквите”

8.Джовани Бокачо – „Декамерон“

9.Сервантес – „Дон Кихот“
10. Шекспир – „Хамлет“
11. Шекспир – Сонети (91, 130)

 

Списък на задължителните произведения за 9. клас

Митологични и свещени текстове
1. Николай Кун – „Старогръцки легенди и митове”
2. Жан-Пиер Вернан – „Древногръцки митове. Всемирът, боговете, хората”
3. Библия – книгите на Ветхия и Новия Завет. Да се прочетат задължително:
– Стар Завет – Битие (гл. 1,2,3); Изход (гл. 20, тук са 10-те Божи Заповеди);
– Нов Завет – Евангелие на матей, Евангелие на Йоан

Старогръцка литература
1. Епос: Омир – „Илиада” (Препоръчително е да се прочетат подробни преразкази на сюжета като цяло – има отделно издадени книги; в книгата на Н. Кун за старогръцките митове може да се прочете главата „Троянски цикъл”; освен това задължително да се прочетат от превода в стихове I песен, II песен, III песен, VI песен, XVIII песен, XXII песен, XXIV песен.)
2. Драма: Софокъл – трагедиите „Едип цар“, „Антигона“ ; Еврипид – трагедията „Електра“

Старобългарска литература
1. „Пространно житие на Св. Константин – Кирил Философ”
2. Константин Преславски – „Азбучна молитва”

  1. Черноризец Храбър – „За буквите”
  2. Апокрифът „Ходене на Богородица по мъките”
  3. Йоан Екзарх – „Шестоднев”

Списък на учебници и помагала по учебни предмети в .pdf формат

Списък на учебници и помагала по учебни предмети

Общообразователни предмети – IХ клас

Учебен предмет Учебници и помагала /автори Издателство Фигура
Български език и литература Учебник по БЕЛ /Кирил Димчев, Ина Комарска, Ангел Петров Булвест 2000
Комплект работни листове по литература 9 клас Булвест 2000
Тестове за функционална и езикова грамотност /Мирослава Стойкова, Димана Иванова Литера Ико
Литература за 9. клас – задължителна подготовка / Богдан Богданов, Мария Шнитер, Илия Илиев, Светла ЧерпоковаДияна Николова, Л. Шишкова, Е. Зашев, К. Динева Анубис
Христоматия за 9 клас / Богдан Богдански и колектив Анубис
Немски език Schritte International A 1.1. Hueber Verlag
Математика Математика за 9. клас – първо равнище / Георги ПаскалевЗдравка Паскалева Архимед
Сборник от задачи по геометрия 7-12 клас – 1-ва част / Коста КоларовХристо Лесов Архимед
Сборник задачи по алгебра за 7., 8., 9., 10., 11. и 12. Клас / Коста Коларов, Петко Петков, Петко Арнаудов, Людмила Арнаудова, Мариана Петкова Архимед
Информатика Информатика за 9. клас, част I /Бистра Танева, Виолета Вазова, Иван Стоянов иЛилия Иванова Коала прес
Програмиране на С++ / Виолета Вазова,Иван Стоянов и Лилия Иванова

Коала прес
Информационни технологии Информатика и информационни технологии 9 клас – Първа част Нова звезда
Психология и логика Психология и логика за 9. клас: Задължителна подготовка / проф. Галя Герчева-НестороваМартин ДжуровРайна Димитрова Педагог 6
История и цивилизация История и цивилизация за 9. клас – задължителна подготовка / Борислав ГавриловАндрей ПантевАлександър Кертин Просвета
География и икономика География и икономика за 9. клас – задължителна подготовка / Румен ПенинТони ТрайковМариана Султанова Булвест 2000
Биология и здравно образование Биология и здравно образование за 9. клас – задължителна подготовка / Доц. Мария Шишиньова, Райчо Димков, Мариела Оджакова, Ирина ВраджалиеваЛиляна Банчева Анубис
Физика и астрономия Физика и астрономия за 9. клас – Задължителна подготовка /Георгиос ХристакудисМаксим Максимов Булвест 2000
Химия и опазване на околната среда Химия и опазване на околната среда за 9. клас – Задължителна подготовка / Марко КириловГеорги НейковСтефан КараивановЛени НиколоваСвобода БеневаЗдравка КолароваЛилия ОвчароваМаргарита Йотова Булвест 2000

Специални предметиIХ клас

Електротехника Електротехника за 9. клас – задължителна професионална подготовка / Росица Несторова Просвета
Градивни елементи Градивни елементи – 9. клас  / Асен Гадавелов Нови знания
Техническо чертане Техническо чертане и документиране: 10. клас / Мария Гроздева, Виолета Бойчева Нови знания
Въведение в PC Въведение в PC за 9. Клас – Учебно помагало за задължителна професионална подготовка в професионалните гимназии с направление „Електроника и автоматизация“ / Людмила Иванова Нови знания
Елетротехнически материали Елетротехнически материали/Мария Гроздева Нови знания

Общообразователни предмети – Х клас

Български език и литература Български език за 10 клас – задължителна  подготовка / Милена ВасеваВесела МихайловаЕвгени Зашев Д-р Иван Богоров
Литература за 10. клас – профилирана подготовка /Клео ПротохристоваНиколай Аретов, Ренета Божанкова, Роман Хаджикосев, Светла Черпокова Анубис
Христоматия по литература за 10. Клас / Клео ПротохристоваСветла Черпокова, Ренета Божанкова, Николай Аретов Анубис
Математика Математика за 10. клас – първо равнище/ Георги ПаскалевЗдравка Паскалева Архимед
Информационни технологии Информатика и информационни технологии 10 клас – Първа част Нова звезда
Етика и право Етика и право 10. клас – задължителна подготовка / Иван КолевДимитър Тафков, Райчо Пожарлиев Анубис
История и цивилизация История и цивилизация за 10. клас – задължителна подготовка / Георги Марков, Румяна Кушева, Бойко Захариев Просвета
География и икономика География и икономика за 10. клас – задължителна подготовка / Румен ПенинТони ТрайковМариана Султанова, Веселин Бояджиев Булвест 2000
Биология и здравно образование Биология и здравно образование за 10. клас – задължителна подготовка / Доц. Мария Шишиньова, Райчо Димков, Мариела Оджакова, Ирина ВраджалиеваЛиляна Банчева, П. Бэрисова Анубис
Физика и астрономия Физика и астрономия за 10. клас – задължителна подготовка / Маргарита ГрадинароваАнка РайчеваЕлка ЗлатковаАндрей Николов Анубис
Химия и опазване на околната среда Химия и опазване на околната среда за 10. клас – Задължителна подготовка / Маргарита Йотова, Лилия Овчарова, Георги Нейков, Стефан Караиванов, Лени Николова, Свобода Бенева Булвест 2000

Специални предмети – Х клас

Аналогова схемотехника Аналогова схемотехника за 10. Клас / Величка Спасова Нови знания
Цифрова схемотехника Цифрова схемотехника / Маргарита Цонева Нови знания
Електроника Промишлена електроника/
Н. Николов, М. Бобчева
Техника
Икономика Икономика /Антоанета Войкова, Мата Георгиева Летера
Икономика Икономика /Антоанета Войкова, Мата Георгиева Мартилен
Здравословни и безопасни условия на труд Здравословни и безопасни условия на труд. Учебно помагало за задължителна професионална подготовка и модулно обучение / Атанаска Миленкова Нови знания
Електроенергетика Електроенергетика/ Мария Гроздева Нови знания

Общообразователни предмети – ХI клас

Български език и литература Български език и литература за 11 клас / Евгени ЗашевМилена ВасеваВесела Михайлова Д-р Иван Богоров
Литература за 11 клас – Задължителна и профилирана подготовка / Валери СтефановАлександър Панов  Анубис
Христоматия за държавен зрелостен изпит по български език и литература Дамян Яков
Математика Математика за 11. клас – първо равнище / Георги ПаскалевЗдравка Паскалева Архимед
История и цивилизация История и цивилизация за 11. клас (учебник за ЗП) / Вера Мутафчиева, Константин Косев, Стойчо Грънчаров, Христо Матанов, Илия Илиев, Асен Василев Анубис
Философия Философия за 11 клас – Задължителна подготовка / Иван КолевРайчо Пожарлиев  Анубис

Специални предмети – XI клас

Предприемачество и мениджмънт Предприемачество и мениджмънт / Кирил Тодоров Мартилен
Монтаж и експлоатация Монтаж и експлоатация на електрообзавеждането на промишлени предприятия / Пенка Василева, Данчо Цанев Сиела
Монтаж и експлоатация на електрически мрежи и уредби за високо напрежение / Захариев, Генков, Василева Техника
Осветителна техника Проектиране на електрически уредби и електрообзавеждане на производствени механизми / Илия Златенов, Атанас Рашков Матком
Електроматериалознание и електрически инсталации с проектиране / Любомир Петков Техника
Електроснабдяване Електроматериалознание, електрически уредби и електрическо осветление с проектиране / Любомир Петков Техника
Електрически инсталации Електрически инсталации/            Мария Овчарова, Юлиана Георгиева Нови знания
Електроснабдяване Производство, пренасяне и разпределение на електрическа енергия за 11. Клас / Милена Дамянава, Гергана Димитрова Просвета
Електрически машини и апарати Електрически машини и апарати за 11 клас – задължителна професионална подготовка /Евгения Николова, Мария Люцканова Просвета
Електроматериалознание Електротехнически материали /
Мария Гроздева
Нови знания
Цифрова схемотехника Цифрова схемотехника / Маргарита Цонева Нови знания
Преобразувателна техника Промишлена електроника / П. Горанов, Стамболиев и др. Техника

Общообразователни предмети – ХII клас

Български език и литература Български език и литература за 12 клас / Евгени ЗашевМилена ВасеваВесела Михайлова Д-р Иван Богоров
Литература за 12 клас – Задължителна и профилирана подготовка / Валери СтефановАлександър Панов  Анубис
Литература за 12 клас – Задължителна и профилирана подготовка / Евгения Костадинова, Мариела Петрова, Илияна КръстеваВера КотеваСтоймира ГеоргиеваМария Герджикова Булвест 2000
Христоматия за държавен зрелостен изпит по български език и литература Дамян Яков
Математика Математика за 12. клас – първо равнище- задължителна подготовка/Георги ПаскалевЗдравка Паскалева Архимед
Свят и личност Свят и личност за 12. клас за задължителна подготовка / Майя ГрековаЛиляна ДеяноваИвайло ДичевКольо КоевИнгрид Шикова Просвета

Специални предмети – XII клас

Монтаж и експлоатация Монтаж и експлоатация на електрически мрежи и уредби за високо напрежение / Захариев, Генков, Василева Техника
Монтаж и експлоатация на електрообзавеждането на промишлени предприятия/Цанчо Цанев, Пенка Василева Техника
Проектиране Проектиране на електрически уредби и електрообзавеждане на производствени механизми / Илия Златенов, Атанас Рашков Матком
Електроснабдяване Електроматериалознание, електрически уредби и електрическо осветление с проектиране / Любомир Петков Техника
Експлоатация и ремонт Електромонтажна учебна практика за 11. Клас / Анета Ахилеева, Латинка Боткова Нови знания
Монтаж и експлоатация на мрежи и уредби за високо напрежение /Васил Захариев, Николай Генков, Пенка Василева Техника
Монтаж и експлоатация на електрообзавеждането на промишлени предприятия/  Цанчо Цанев, Пенка Василева      Техника
Автоматизация и управление на производството Автоматизация и управление на производството за 12 клас /  Бенислав Ванев, Тодор Тодоров, Светла Йовкова Техника
Проектиране Проектиране на електрически уредби и електрозадвижване на производствени механизми / А. Рашков, И. Златенов Техника

 

Забележка: Учебниците за осми клас ще бъдат определени от преподавателите след приключване на процедурата по тяхното оценяване. Всички по-горе посочени учебници да бъдат закупувани след указанията на съответните преподаватели.

Ден на предприемачеството в ПГЕЕ гр. Пловдив

На 26.06.2017 год. се  проведе ежегодният конкурс  „Предприемачът в мен – най-добър бизнес план“ за учениците от 11 клас на ПГЕЕ гр. Пловдив.  Участваха девет отбора, които представиха  своите бизнес идеи за избран от тях вид бизнес, съобразно личните интереси.Гости и участници в журито бяха: Виктория Радева и Светослав Маноилов от Джуниър Ачийвмънт България, Иван Узунов  от Монди Стамболийски, инж. Снежана Тодорова – основател на конкурса и  Катя Иванова – главен счетоводител на ПГЕЕ.

Първо място журито присъди на Кристиян Делчев и Харутюн Дердерян от 11в клас, които разработиха иновативен бизнес план за продукта SSD.

На второ място се класира бизнес плана „Игрална зала за виртуална реалност “VR PLAYZONE” ООД“ изработен от Костадин Папазов и Емре Хашим от 11в.

Изключителни  презентационни умения показаха Димитър Стоянов и Валентин Вутов от 11д клас, които получиха трето място за своя бизнес план – Магазин „Чайнамайна“.

Поздравявам всички участници за блестящото им представяне!

Инж. Галина Атанасова – преподавател по предприемачество в ПГЕЕ.

101

102

105

1011

103

 

 

Участие на ПГЕЕ в десета национална конференция „Образованието и изследванията в информационното общество“

На 22.06.2017г. в Дома на техниката, на Десета Национална конференция „Образованието и изследванията в информационното общество“, инж.Камелия Стоянова и Корнелия Василева, съвместно с учениците Николай Петров и Петър Славчев от 10 д клас, представиха доклад на тема: „Формиране на знания и умения чрез използване на дигитални технологии в проектни и класически урочни форми“. Представен беше също съвместно разработеният сайт „Обучение без граници“ по проект „Обучение без граници“ по програма „Еразъм +“.  Доклад  на тема: „Развитие на комуникативноречевите и дигиталните компетентности в часовете по български език в 8 клас“ изнесе и старши учител по български език и литература- Марина Петрова. За пореден път нашите колеги и ученици спечелиха заслужени овации и затвърдиха имиджа на ПГЕЕ- гр. Пловдив като водещо учебно заведение, в което освен че се прилагат на практика електронни обучителни ресурси, се укрепва и връзката учител- ученик.

1234 12345 123